ZAKŁAD BADAŃ LABORATORYJNYCH

Akredytowane laboratorium badawcze

668-543-331 E-mail
Laboratorium akredytowane


Badania elementów murowych z autoklawizowanego betonu komórkowego

Budynki użytkowe stawiane w Polsce muszą spełniać podstawowe wymagania, które dotyczą ich nośności i statyczności, bezpieczeństwa pożarowego, ochrony przed hałasem czy oszczędności energii. Niezbędne w tym przypadku jest postawienie na wybór właściwych materiałów budowlanych, co oznacza, że badania elementów murowych z autoklawizowanego betonu komórkowego stają się koniecznością. Realizujemy je w naszym laboratorium, a naszym Klientom wystawiamy sprawozdania z badań. Na życzenie Klienta dokonujemy stwierdzenia zgodności z wymaganiami norm. W razie takiej potrzeby, wykonujemy również analizy, które są nieodzownym elementem uzyskania znaku CE.

Właściwości elementów murowych z betonu komórkowego

Właściwości elementów murowych z betonu komórkowego są sprawdzane podczas wykonywania badań takich jak: wymiary, kształt i budowa, wytrzymałość na ściskanie, absorpcja wody, masa w stanie suchym, płaskość powierzchni kładzenia, rozszerzalność/skurcz pod wpływem wilgoci.

Do każdego z naszych Klientów podchodzimy w sposób indywidualny, a więc zachęcamy do kontaktu telefonicznego albo mailowego w celu ustalenia szczegółów współpracy.