W naszym laboratorium przeprowadzamy badania elementów murowych silikatowych. Ich właściwości, a także wymagania dotyczące badań zostały określone w normie PN-EN 771-2, z której korzystamy podczas naszej pracy. Ten materiał służy do wykonywania ścian zewnętrznych, wewnętrznych, piwnic, fundamentów czy zewnętrznych kominów murowanych. Nie może zatem zawieźć nawet po wielu latach, dlatego tak ważne jest to, żeby go poddać odpowiednim badaniom.

FERROCARBO wykonuje badania elementów murowych silikatowych takie jak: wymiary oraz odchyłki od wymiarów, kształt oraz budowa, gęstość w stanie suchym, wytrzymałość na ściskanie, absorpcja wody, odporność na zamrażanie – odmrażanie. Na co dzień w naszym laboratorium wykonujemy również akredytowane badania elementów murowych ceramicznych.

Wykonujemy Badania

Właściwości elementów murowych z betonu komórkowego

Właściwości elementów murowych z betonu komórkowego są sprawdzane podczas wykonywania badań takich jak: wymiary, kształt i budowa, wytrzymałość na ściskanie, absorpcja wody, masa w stanie suchym, płaskość powierzchni kładzenia, rozszerzalność/skurcz pod wpływem wilgoci.

Do każdego z naszych Klientów podchodzimy w sposób indywidualny, a więc zachęcamy do kontaktu telefonicznego albo mailowego w celu ustalenia szczegółów współpracy.